Верстати для заточування ланцюгів


Верстати для заточування ланцюгів

Верстати для заточування ланцюгів

Майже кожен дбайливий господар власного будинку чи дачі має у своєму арсеналі електроінструмент чи бензоінструмент.

Бензопили використовуються для широкого кола завдань, ці інструменти незамінні при будівництві лазень, господарських будівель, проведенні теслярських робіт, догляді за садом. Тому при затупленні зубців потрібен верстат для заточування ланцюгів.

Для збільшення терміну служби таких інструментів важливо проводити профілактику поломок. Зокрема, потрібно при необхідності робити заточування ланцюгів, що запобігає виходу двигуна з ладу, заощаджує паливо.

Застосування верстатів для заточування ланцюгів

Пристрій для заточки ланцюгів призначається для точіння та шліфування зубів бензопил. Такий пристрій необхідний не тільки на промислових підприємствах, а й у побуті, тому що верстат дозволяє швидко та якісно зробити роботи з відновлення ланцюга. Обладнання досить просте та ефективне.

Всі ланцюги бензопил мають оптимальні, однакові кути заточування кожного зубця, тому такий ланцюг легко та швидко виробляє процес різання. Гострий ланцюг дозволяє зробити виробничий процес більш простим, він заощаджує фізичні сили працівника та паливо самого інструменту.

Без заточування пила починає гальмувати, продуктивність її стає набагато гіршою. При інтенсивному використанні інструменту, точити його потрібно кілька разів на день.

Найчастіше використовуються верстати для заточування та доведення ланцюгів універсального типу. Вони підходять для роботи зі сталлю та будь-якими твердими сплавами.

Верстат використовується не тільки для заточування ланцюгів, але й для роботи з будь-якими видами ріжучих інструментів – свердел, зенкерів та інших, що мають гвинтові та прямі зуби. Верстат точить різці та фрези.

Як основний інструмент обладнання виступають абразивні шліфувальні круги, які можуть бути ельборовими або алмазними, можуть мати різний розмір.

Другий вид обладнання – спеціальні верстати для заточування ланцюгів. Ці верстати використовуються виключно для роботи з ланцюгами бензопил, вони точать обмежену кількість інструментів. Підійдуть для роботи з круглими пилками, дисковими та дереворізальними фрезами, а також для заточування рубанків та фугувальних ножів.

Купити заточувальний верстат можна, щоб використовувати його у машинобудуванні та будь-яких інших галузях промисловості, зокрема у меблевій галузі. Вони необхідні для якісного заточування робочої кромки ріжучого інструменту, тому мають широку сферу застосування.

За допомогою даного обладнання можна якісно заточити будь-який інструмент, який незручно або неможливо точити за допомогою звичайних верстатів.

Робоча частина заточних верстатів для ланцюгів – абразивний диск. Як правило, в комплектації 2 точильні диски, які мають рівний діаметр і різну зернистість поверхонь. Диски можуть обертатися з однаковою або різною швидкістю, залежно від наявності або відсутності редуктора.

Вибір верстатів для заточування ланцюгів автоматичного типу

При виборі верстатів автоматичного типу варто звертати увагу на деякі неочевидні характеристики:

  • Захисний екран. Процес роботи із заточуванням ланцюгів може бути травмуючим. Верстати із захисним екраном дозволяють запобігти проблемам при роботі з ними.
  • Рівень шуму. На виробництві навряд чи цей чинник має значення, а домашнього користування така характеристика нічого очікувати зайвою. На ринку представлені моделі верстатів зі зниженим рівнем шуму. Якщо це важливо, варто уточнити у продавця значення цієї характеристики.
  • Універсальність. Якщо верстат купується надовго або в господарстві є кілька видів бензопил, то краще купити верстат для заточування ланцюгів, які підходять для кіл з різним кроком.
  • Продуктивність. Ця характеристика може йти врозріз із рівнем шуму. Але якщо швидкість заточування важливіша за побутовий комфорт, варто вивчити її до придбання агрегату.
  • Особливі рівні захисту. Деякі автоматичні верстати для заточування ланцюгів бензопил мають додаткові рівні захисту від поломок. До них відносяться подвійна ізоляція, яка не вимагає заземлення, асинхронний двигун.

Функції та особливості верстат для заточування ланцюгів

І ручні, і автоматичні верстати для заточування ланцюгів пилок призначені для покращення експлуатаційних характеристик інструментів.

Вибір моделі має здійснюватися залежно від завдань. Перед покупкою треба оцінити кілька параметрів робіт, які виконуються за допомогою електричної або бензопили.

Залежно від цього підбирається тип верстата, його модель:

  1. Якщо бензопила використовується в заміському будинку або на дачі для вузького кола завдань, наприклад для заготівлі дров на зиму, можна обійтися ручним верстатом.
  2. Професіоналам, які використовують бензопилу щодня, доцільно придбати автоматичний верстат. Варто врахувати середній термін експлуатації ланцюга, щоб оцінити додаткові витрати на його заміну.
  3. Для приватного будинку підійде точильні станки ланцюгів з малою кількістю обертів (3000 за хвилину). Для професіоналів призначені моделі з частотою 4800-7500 обертів за хвилину.
  4. Діаметр круга може бути одним або змінюватися. Коли на виробництві або на будівельному об'єкті використовується кілька різних пилок з різним типом ланцюгів, краще вибирати верстат, у якого можна керувати цими характеристиками.

Ручний верстат для заточування ланцюгів

Ручні верстати для заточування ланцюгів досить трудомісткі у використанні. Але і вони мають істотні переваги перед автоматичними верстатами.

  • по-перше, їх ціна істотно нижча, найдешевший верстат обійдеться кілька сотень гривень;
  • по-друге, якість заточування буде високою, якщо виконувати всі вимоги щодо кута нахилу;
  • по-третє, такі верстати можна брати із собою у ліс, на ділянку, де відсутня електрика. Не доведеться їхати додому або на базу, якщо ланцюг пили затупиться протягом дня;
  • по-четверте, ланцюги, що обробляються ручними верстатами для заточування, служать довше.

Принцип роботи ручного верстата для заточування ланцюгів бензопил такий самий, як і в автоматичного варіанта. Тільки точильне коло рухається вручну.

Верстат для заточування ланцюгів Кентавр СЗ-101

Верстат для заточування ланцюгів Кентавр СЗ-101 виробляється в Китаї, хоча бренд розроблений в Латвії. Його особливостями є можливість заточування ланцюгів електричних та бензинових пилок різної моделі. Механізм можна налаштувати за допомогою регуляційних гвинтів для заточування ланцюгів із різним кроком.

Ця модель має кілька переваг:

  • безпеку. Заточний механізм захищений пластиковим екраном з прозорою текстурою, він захищає оператора від іскор, що летять;
  • широка сфера застосування. Верстат придатний для багатьох моделей пилок;
  • захист від пилу. Внутрішній механізм верстата захищений не тільки від пошкоджень, але й факторів зовнішнього середовища, що покращує експлуатаційні характеристики верстата, продовжує термін його роботи.
  • ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ДЛЯ ЗАТОЧУВАННЯ БУДЬ-ЯКИХ ПИЛЯЛЬНИХ ЛАНЦЮГІВ;
  • ПЕРЕДБАЧЕНО КРІПЛЕННЯ ДО СТОЛУ (ВЕРСТАТА);
  • ПОВОРОТНА БАЗА ЗАБЕЗПЕЧУЄ РЕГУЛЮВАННЯ КУТА ЗАТОЧУВАННЯ;
  • РЕГУЛЬОВАНИЙ ОБМЕЖУВАЧ НАХИЛУ ТОЧИЛЬНОГО ДИСКА;
  • ПРОЗОРИЙ ПЛАСТИКОВИЙ ЗАХИСТ ДЛЯ БЕЗПЕЧНОЇ РОБОТИ;
  • ШАБЛОН ДЛЯ ТОЧНОЇ ФІКСАЦІЇ ЛАНЦЮГА.

 Де можна купити верстат для заточування ланцюгів

Верстати для заточування ланцюгів краще купувати у спеціалізованих магазинах, на ринках. Варто перевірити, які гарантії дає продавець та виробник інструменту, наскільки легко здійснюється ремонт.

Фахівці звертаються до спеціалізованих центрів, де вибір моделей великий. На будівельних ринках може бути обмеженим.

Перша покупка верстата для заточування вимагає вивчення інформації про характеристики. У цьому питанні допоможуть спеціалізовані форуми та спільноти в Інтернеті. Але ще краще, якщо є можливість спробувати агрегат у дії. Для цього слід звернутися до когось із друзів чи сусідів за рекомендаціями та порадами.

Вторинний ринок інструментів такого типу непередбачуваний. Інструменти, що побували у використанні, вимагають особливої уважності при їх купівлі.

Верстати для заточування ланцюгів, особливо автоматичного типу, можуть мати низку прихованих дефектів. І у разі виходу з ладу здійснити ремонт буде складніше. Крім того, немає гарантій, що техніка, що використовувалася кимось, прослужить довго.

Верстати для заточування ланцюгів бензопил

Верстат для заточування ланцюгів бензопил проведе всі роботи бездоганно. Спроби точити ланцюг напилком часто призводять до зворотного ефекту.

Причин тому кілька:

  1. Невірний кут заточування веде до того, що ланцюг стає ще більш затупленим. Це може призвести до поломок бензопили.
  2. Процес обробки ланцюга напилком трудомісткий. А якщо він виявиться ще й безглуздим, нерезультативним, може стати марною тратою часу. У разі поломки механізму вимагатиме ще й додаткових грошей.

Верстати для загострення ланцюгів дозволяють уникнути цих проблем. Їхня вартість на ринку починається від 800грн. Така ціна явно виправдовує вкладені кошти. Крім того, придбавши заточний верстат, можна упорядкувати ланцюг не тільки собі, але й надавати послуги іншим власникам бензопил у дачному селищі.

Всі верстати для заточування ланцюгів пилок можна розділити на два типи:

  • ручні;
  • автоматичні.

Ці варіанти відрізняються не лише ціною, а й практичними характеристиками. Автоматичний верстат коштує від 3 до 20 тисяч гривень, що дозволяє точити ланцюг протягом 15-20 хвилин.

Участь людини майже не потрібна: досить просто вставити ланцюг у утримувач. Однак ланцюги при такому варіанті заточування швидко зношуються. Після 3-5 заточок їх доводиться міняти. Також цей варіант верстатів складно використовувати в польових умовах, тому що для них потрібне електроживлення.

Ручні верстати для заточування пилок бувають мобільними і стаціонарними, можуть коштувати від 800 до 3 тисяч гривень. Їх можна використовувати в чистому полі, тому що для них не потрібне електроживлення.

Але деякі верстати трудомісткі у використанні, а також вимагають уміння налаштовувати кут нахилу.

Перш ніж зважитися на покупку верстата для заточування ланцюгів бензопил, варто врахувати, що будь-який вид цих агрегатів знижує корисну площу зубців ланцюга. Чим частіше проводиться заточування, тим швидше погіршується балансування ланцюга. Це веде до збільшення навантаження на двигун, його перегріву, посилення вібрації.

Ланцюг до заточування і після кількох сеансів заточування функціонує по-різному. Чим більше заточок було зроблено, тим частіше доведеться робити перерви у роботі через перегрівання двигуна.

Загалом, ручні верстати повільніше ведуть до змін у структурі ланцюга, що веде до цієї проблеми. Але важливо розуміти, що без проведення заточування ланцюга нормальна робота електро- або бензопили неможлива.

У спеціалізованих майстернях, і навіть під час обслуговування бригад лісорубів часто використовуються верстати для заточування ланцюгів бензопил.

До обладнання для заточування ланцюгів висуваються суворі вимоги, оскільки заточування бензопилу пов'язане з певними складнощами. Зуби їхніх ланцюгів мають унікальну геометрію. У кожного із зубів дві ріжучі кромки – верхня та бічна. Причому верхній край повинен бути скошений до лінії руху інструменту під чітко визначеним кутом. І цей кут потрібно зберегти.

Внаслідок інтенсивної експлуатації, зубці ланцюгів бензопил швидко тупляться, і інструмент перестає стабільно працювати. І для того, щоб продовжити термін використання пилки, необхідно грамотно виконати заточування її ланцюга. Причому, вручну зробити це досить проблематично, а значить вам просто не обійтися без спеціального обладнання.

Специфіка та характеристики обладнання для заточування ланцюгів бензопил

Апарати цього типу є малопотужними, але досить продуктивними. Вони економічні, легкі, найпростіші в експлуатації. Користуватися таким верстатом значно зручніше, ніж вручну точити зубці ланцюга бензопили напилком. До того ж, це займе менше часу.

Відповідно до конструктивних особливостей механізму, ланцюг закріплюється на опорі за допомогою спеціальних поворотних затискних лещат. А робочий диск вручну підводиться до кожного із зубів у напрямку зверху донизу.

Причому кут ланцюга щодо площини робочого диска встановлюється індивідуально і залежить він від тієї відстані, на якій розташовані зубці. Товщина круга, як правило, становить 3,5 мм, чого цілком достатньо для якісного виправлення кромок ланок.

Технічні характеристики верстатів для заточування ланцюгів бензопил можуть змінюватись. І насамперед важливі такі параметри:

  1. Частота обертання шпинделя. Вона, як правило, становить 3000 - 7500 об/хв. Причому від швидкості обертання залежить швидкість обробки елементів бензопил.
  2. Можливість повороту шліфувальної голівки. Затискний пристрій з ланцюгом завжди передбачає можливість повороту, але ви повинні пам'ятати, що професійні верстати дозволяють також варіювати положення шліфувальної головки. Завдяки цьому можна підвести диск до зубів під необхідним кутом, підвищивши швидкість операції за рахунок скорочення кількості переустановок обладнання.

Переваги автоматизованого заточування ланцюгів для бензопил

Використовуючи спеціальні верстати для заточування ланцюгів бензопил, споживач може розраховувати безліч значних переваг.

Основними з них є:

  1. Висока якість заточування.
  2. Можливість одноразової підготовки кількох ланцюгів.
  3. Значна економія часу.
  4. Безпека обладнання людини.
  5. Простота встановлення та управління верстатами.

Таке обладнання обов'язково має бути присутнім у розпорядженні майстерень з ремонту бензопил, професійних лісорубів, підприємств, що займаються деревообробкою.

Крім того, малогабаритні верстати з невеликою частотою обертання шпинделя нерідко купують для експлуатації в побутових умовах.

Людині, у розпорядженні якої знаходиться бензопила і часто користується нею, може бути доцільніше купити спеціальний верстат для заточування замість того, щоб регулярно відвідувати майстерню. Тим більше, що вартість подібного обладнання на вітчизняному ринку є цілком прийнятною.

Заточні верстати для ланцюгів бензопил

У нашій країні досить багато людей живе у сільській місцевості.

Крім того, багато городян намагаються придбати дачі або будинок подалі від галасливих мегаполісів. Тому попит на інструменти для оформлення присадибних ділянок невпинно зростає. Не оминула ця тенденція і такий корисний у господарстві інструмент, як бензопила.

Щоб бензопила прослужила довго, їй необхідно влаштовувати періодично технічний огляд та обслуговування.

Також слід регулярно підточувати ланцюг: робота із затупленим ланцюгом призведе до неминучого перегріву двигуна та, відповідно, до поломок.

Деякі умільці можуть спробувати заточити ланцюг «по-старому», використовуючи для цього руки і напильник, як раніше точили полотно на ручних пилках по дереву.

Мало того що цей процес досить трудомісткий, він ще може призвести до негативних наслідків, наприклад, затупити ріжучу кромку ще більше. Або заточити її під неправильним кутом, тому що витримати необхідний нахил напилка вручну дуже складно.

Для прискорення процесу заточування ланцюгів бензопил, а також для дотримання всіх технологічних тонкощів та призначені верстати для заточування ланцюгів. Вони забезпечені спеціальними опорами, які при повороті дозволяють швидко міняти місцями ланки ланцюга, зберігаючи при цьому той самий постійний кут заточування і не допускаючи зайвого сточування ріжучої кромки.

Верстати для заточування ланцюгів бензопил можна розділити на два види: ручні та автоматизовані.

Як і з будь-яким іншим інструментом, ситуація така: придбати точильні верстати для ланцюгів бензопил можна як на ринку, так і в спеціалізованих магазинах.

Купуючи апарати, що вже були у використанні, від хорошого виробника і без видимих ​​дефектів, покупець автоматично втрачає право на гарантійне обслуговування, тому будь-яку поломку надалі доведеться ліквідувати за свій рахунок.

У спеціалізованих торгових точках можна вибрати будь-яку модель із широкого асортименту заточувальних верстатів, а також додатково отримати як гарантійне, так і після гарантійне обслуговування.

Щоб отримати максимальне уявлення про модель, визначитися з вибором виробника та підібрати відповідну модифікацію верстата, найкраще скористатися одним із тематичних форумів. Звичайно, в цьому випадку не вдасться побачити верстат на власні очі і попрацювати на ньому. Але можна отримати найповніше теоретичне уявлення про модель, а заразом і поспілкуватися з людьми, які мають досвід роботи саме на такому апараті.

Автоматичні точильні верстати для заточування ланцюгів на вигляд нагадують відрізну пилку, встановлену на спеціальній станині. Принцип дії також схожий, тільки замість фрези розташовується заточний диск, а на затискачі закріплюється ціль від бензопили.

За допомогою затискачів і механізму ланки, що їх утримує, можна швидко переставляти місцями, подаючи в робоче положення для заточування наступне ланка ланцюга. При цьому кут заточування та всі необхідні параметри зберігаються.

Різні види верстатів для заточування ланцюгів

Верстати для заточування ланцюгів бензопил відрізняються за такими показниками, як:

  • шум;
  • потужність;
  • кількість обертів точильного диска за хвилину;
  • загальна вага зібраного агрегату.

Залежно від цих параметрів змінюється і вартість точильних автоматичних верстатів для ланцюгів бензопил, яка може становити від кількох сотень до десятків тисяч гривень.

Порівнявши переваги різних верстатів для заточування ланцюгів, не можна не згадати про їхні недоліки. Ці недоліки мають як ручні, так і автоматичні верстати для заточування ланцюгів бензопил загалом.

Суть у тому, що при регулярній заточці ланцюга, корисна площа ріжучих елементів неухильно скорочується. Рано чи пізно ця обставина позначиться на балансуванні ланцюга у бік його зменшення.

Погіршення балансу ланцюга призводить до підвищення навантаження на двигун, що викличе частіші перерви в роботі для охолодження агрегату.

Звичайно, не можна однозначно сказати, що саме такий верстат найкраще, і потрібно купувати тільки цю модель. У кожному разі підхід індивідуальний.

Так, якщо бензопила використовується рідко, один-два рази на рік для заготівлі дров для лазні або в якихось інших не дуже серйозних цілях, то цілком можна обійтися в господарстві та ручним верстатом для заточування ланцюгів, тому що купувати дорогий автоматичний агрегат економічно невиправдано .

З іншого боку, якщо бензопила використовується регулярно, наприклад, у будівництві (особливо у виробах з дерева), і часто потрібно заточувати ланцюги, то в такому випадку варто задуматися про покупку хорошого автоматичного верстата.

До вашої уваги також пропонуємо купити бензопилу в Україні недорого для дому чи присадибної ділянки. Ознайомитися з критеріями та параметрами електричних тримерів та купити електрокосу можете вже зараз по акційні ціні.


Порівняння товарів (0)



ЗНИЖКА 10%
Заточка для ланцюга Procraft SK1200
ЗНИЖКА 10%
Заточка для ланцюга з гідравлічним приводом Procraft SK1250
Заточка для ланцюга з гідравлічним приводом Procraft SK1250

Напруга 220 - 240 В Частота струму 50 Гц Потужність 300 Вт Число оборотів холостого ходу 30..

4 770 грн. 4 299 грн.

ЗНИЖКА 10%
Заточка універсальна Procraft MS450
Заточка універсальна Procraft MS450

Напруга 220 В Частота струму 50 Гц Потужність 200 Вт Число оборотів холостого ходу 0 - 5600..

2 460 грн. 2 219 грн.

ЗНИЖКА 10%
Верстат точильний для заточування ланцюга Sturm BG6060
Верстат точильний для заточування ланцюга Sturm BG6060

Характеристики максимальна потужність 600 Вт Напруга, В 220В ~ 50 Гц Обороти на хол..

2 028 грн. 1 839 грн.

Заточка для ланцюга Procraft SK1200

Напруга 220 - 240 В Частота струму 50 Гц Потужність 85 Вт Число оборотів холостого ходу 500..

1 650 грн.

ЗНИЖКА 10%
Заточка для ланцюга Procraft SK950
Заточка для ланцюга Procraft SK950

Верстат для заточування ланцюгів дозволить високоякісно заточити ріжучі ланцюги як бен..

1 095 грн. 999 грн.

ТОП ПРОДАЖІВ
ЗНИЖКА -19%
СТАНОК ДЛЯ ЗАТОЧУВАННЯ ЛАНЦЮГІВ БЕНЗОПИЛ КЕНТАВР СЗ-101
СТАНОК ДЛЯ ЗАТОЧУВАННЯ ЛАНЦЮГІВ БЕНЗОПИЛ КЕНТАВР СЗ-101

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ВЕРСТАТА ДЛЯ ЗАТОЧУВАННЯ ЛАНЦЮГІВ БЕНЗОПИЛ КЕНТАВР СЗ-101 НАП..

1

1 050 грн. 850 грн.

ЗНИЖКА -14%
Верстат для заточування ланцюгів Vitals Professional ZKA 8511s
Верстат для заточування ланцюгів Vitals Professional ZKA 8511s

Характеристики Номінальна напруга, В230 Частота струму, Гц50 Максимальна потужність споживання, В..

1 862 грн. 1 599 грн.

Станок для заточування ланцюгів бензопил Кентавр СЗ-100

Технічні характеристики Напруга, В 220 ..

0 грн.

Показано з 1 по 9 із 9 (всього 1 сторінок)
Ціна товарів в категорії Верстати для заточування ланцюгів від 1050 до 4770 грн.
Верстати для заточування ланцюгів від Карат Електро

Середній рейтинг товарів категорії Верстати для заточування ланцюгів 5.00 На основі 1 відгуків

РОЗПРОДАЖ інструменту Pro•Carft знижки до -30% Перейти до каталогу ->