Лазерні рівні та далекоміри


Лазерні рівні та далекоміри

Лазерні рівні (або нівелір), що самовирівнюються — вимірювальний інструмент для побудови горизонтальної, вертикальної або похилої площини. Площина розмічається з допомогою високочастотного обертання лазерного променя. Ротаційні моделі призначені для роботи як усередині, так і поза приміщеннями. Вони здатні провести опорну горизонтальну площину відразу в декількох точках, причому промінь видно на далеких відстанях і яскравому сонячному світлі.

Що таке рівень лазерний?

Сучасні лазерні нівеліри являють собою прилад з головою випромінювача, що обертається, яка покривається захистом з покажчиком осей. У корпусі розташовується панель керування та батарейний відсік. Для живлення можуть використовуватись алкалінові або акумуляторні батареї. Для зручності роботи випускаються різноманітні аксесуари: штативи, нівелірні рейки, кріплення, приймачі та ін. Ціна на лазерний рівень в тому числі залежить і від наявності тих чи інших аксесуарів.

Лазерні рівні: принцип роботи

Робота з ним починається з установки площини горизонтальне положення. Для цього в деяких моделях нівелірів застосовуються електронні або пухирцеві рівні, але краще купити лазерний рівень, що самовирівнюється, це найбільш зручний пристрій, в якому горизонтальне положення осі приймається автоматично.

Лазер має два горизонтальні промені: X і Y. Голова випромінювача обертається зі швидкістю 600 об/хв. Можливе перемикання на меншу швидкість, що значно підвищує видимість променя. У радіусі обертання лазерного нівеліра виходить червона лінія.

У нас ви можете лазерний рівень купити в Україні

  • Лінійний– проектує горизонтальні, вертикальні, перехресні промені, а також виска, діагональ. Такий лазерний рівень застосовується при зведенні конструкцій, виконанні оздоблювальних робіт тощо.
  • З перехресними променями– цей прилад спрямовує світловий промінь у вигляді хреста. Зазвичай його використовують при облицювання стін плиткою, монтаж полиць і картин.
  • Мультиплазмовий– крім горизонтальних та вертикальних променів, може спроектувати ще кілька відрогональних: зеніт, надир, уперед, вліво, вправо.

Як вибрати лазерний нівелір? Розкриваємо секрети

Пам'ятаєте? Сім разів відмір один раз відріж! Народна мудрість точно визначає будь-які ремонтно-будівельні роботи. Поклеїти шпалери, покласти плитку у ванній або залити фундамент майбутнього будинку – ви виконаєте будь-які завдання на відмінно з лазерним нівеліром. Він допоможе досягти естетичності в роботі та уникнути дорогих помилок.

Вже замислилися про покупку? Стоп! Давайте визначимося, який нівелір нам потрібний. На що звернути увагу під час виборів? Який прилад допоможе поклеїти шпалери, а який знадобиться на будмайданчику? Які додаткові функції справді зроблять роботу легшою? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете у нашій статті.

Почнемо з основ: розберемося в характеристиках приладу

Сьогодні на ринку представлений величезний вибір лазерних нівелірів. При цьому вартість починається з 700 гривень і досягає 20тис грн. Тут навіть професіоналові складно вибрати. А ми допоможемо!

  • Характер майбутніх робіт

Професійний інструмент з великою кількістю додаткових функцій зовсім не потрібен, якщо ви збираєтесь повісити полиці чи картини. І для стяжки підлоги буде потрібен середній варіант. Давайте разом підберемо лазерні нівеліри для побутового та професійного використання. Адже саме специфіка майбутніх робіт визначає ключові технічні характеристики, які говорять про можливості приладу.

  • Кількість променів та їх напрямок

Хочете багатофункціональний нівелір? Тоді вибирайте модель з великою кількістю променів, наприклад 5 – 7. Важливо, щоб їхній напрямок був і по вертикалі, і по горизонталі. Якщо обсяг робіт невеликий, то можна обійтися простою моделлю з одним променем, наприклад, горизонтальним. Пам'ятайте: що більше ліній відображається, то швидше витрачається заряд джерела живлення. Тому не зайвою буде можливість включати проекцію конкретних променів. Ціна на лазерний рівень з одним променем значно дешевша, ніж з 5-7 променями.

  • Припустима похибка

Впливає на якість розмітки та вимірів. Найчастіше побутові прилади не відрізняються високою точністю, зазвичай 0,5 – 1,5 мм. А ось у професійних нівелірів для будівництва похибка не повинна бути більшою за 0,5 мм. Ціна на лазерний рівень професійного класу починається від 2тис грн.

  • Дальність вимірів

Це максимальна відстань, на якій буде видно проекцію променя. Для робіт у приміщенні, наприклад, при обробці, достатньо пристрою з показників 10 – 15 м. А ось для вулиці варто вибирати прилад, який здатний працювати з дальністю від 20 м. Чим більша відстань, тим відповідно ціна на лазерний рівень вища.

  • Тип живлення

Тут усе дуже просто. Нівелір може працювати від батарей, а може від акумулятора. Професійні майстри та будівельники віддають перевагу другому варіанту. Він розрахований на більш тривалі роботи та надійніше. Для побутових умов можна придбати прилад на батареях. Але краще відразу подбати про екстрену ситуацію і покласти в валізку з інструментами їх запасний комплект. Лазерні рівні купити можна одразу з запасним комплектом батарей.

Точкові нівеліри для домашніх робіт

Поклеїти шпалери, повісити полицю чи карниз – що може бути простіше? Але лише декому щастить жити у квартирі з ідеально рівними стінами. Насправді ж криві кути призводять до того, що полотно шпалер йде, а помітити помилку відразу практично неможливо. Помилка розкривається, коли поруч з'являється таке полотно. Можна залишити все як є. Але повірте, щоразу при погляді на стіну ви будете шкодувати і лаяти себе. Як усе змінити? Купити додатковий рулон шпалер та… переклеїти! Зовсім уникнути дорогої помилки допоможе найпростіший точковий нівелір .

Принцип роботи точкового нівеліра схожий на лазерну указку. Відмінність тільки в тому, що на поверхні відображаються кілька точок. Коштує прилад до 1500грн. Відрізняється легкістю експлуатації та відсутністю додаткових опцій. Популярний серед звичайних користувачів.

Кількість променів та їх напрямок – прилад проектує точки, а не лінії. Зазвичай, це від трьох до п'яти точок на одній поверхні. Цього цілком достатньо, щоб зробити розмітку для косметичного ремонту або визначити місце для свердління отворів.

Допустима похибка – не перевищує ±1 мм. Для побутового використання точність до десятої частки міліметра не є важливою. Тому відхилення непрофесійних приладів можуть досягати кількох міліметрів.

Дальність вимірів – не перевищує 5 м у закритому приміщенні. Для використання в домашніх умовах рідко потрібний довгий промінь.

Тип живлення – батареї типу АА. Є прилади, які на одному комплекті працюють до 30 год. Погодьтеся, що прилад з акумулятором коштував би дорожче.

Точковий нівелір нагоді для самостійного ремонту в квартирі або будинку. Наприклад, з його допомогою можна зробити розмітку для обклеювання шпалер, кріплення полиць або встановлення кухонного гарнітуру. Він знадобиться для штукатурних робіт, у тому числі вирівнювання кутів.

Лінійні нівеліри для ремонтно-будівельних робіт

Стяжка підлоги, монтаж стелі або укладання плитки у ванній – будь-які оздоблювальні роботи вимагають від майстра високої точності. А помилка призведе до простої, дорогої ситуації та невдоволення замовника. Виконати роботи якісно допоможе лінійний нівелір.

Користувачі називають лінійний нівелір статичним виробником. Прилад проектує лінії на стіні з допомогою розщеплення променя через призму. Це основна відмінність від точкового пристрою. Напрямок ліній може бути як горизонтальне, так і вертикальне.

Лазерні рівні лінійні характеризуються:

Кількість променів та їх напрямок – залежить від моделі. Прості прилади проектують на поверхню лише один промінь. Удосконалені можуть відображати два промені – горизонталь та вертикаль. Деякі моделі здатні видавати три промені: лінію на стелі та хрест на підлозі.

Допустима похибка – не повинна бути більше ±0,5 мм. Для оздоблювальних, будівельних та монтажних робіт варто вибирати прилад із мінімальними відхиленнями. Наприклад, для монтажників меблів, що вбудовуються, будь-яка похибка може стати фатальною: невелика розбіжність спочатку в результаті може перетворитися на щілину розміром в кілька сантиметрів.

Дальність вимірювань досягає 20 м. Такого показника буде достатньо, наприклад, щоб зробити стяжку підлоги. Але ви завжди можете розширити зону використання: із приймачем нівелір може працювати на відстані від 30 м.

Тип живлення залежить від моделі. Серед лінійних нівелірів можна знайти моделі, що працюють і від батарейок, і від акумулятора. Перший варіант дешевший, але завжди треба мати запасний комплект. Вартість приладу з акумулятором значно вища. Але й тривалість роботи довша. І не доведеться думати про батареї. Ціна на лазерний рівень з акумулятором починається від 2000грн

Лінійний нівелір стане в нагоді і в ремонтних, і в будівельних роботах: від укладання плитки до розмітки маяків при стяжці бетонної підлоги. Прилад також використовують для монтажу, наприклад, натяжної стелі або облицювання фасадів.

Ротаційні нівеліри для геодезичних робіт

Будь-яке будівництво вимагає від професіонала серйозних підготовчих робіт. Насамперед, це досконале вивчення рельєфу, існуючих комунікацій та інших особливостей майбутнього будівельного майданчика. Наприклад, щоб під час заливання фундаменту не розкрилися приховані проблеми або точно та акуратно монтувати вікна чи двері. Зробити розмітку, провести виміри та виконати геодезичні роботи допоможе ротаційний лазерний нівелір .

На відміну від лінійного, ротаційний пристрій проектує площину за рахунок обертання світлодіода, а не через призму. Завдяки цьому дальність виміру в кілька разів більша. Плюс проекція йде на 360 °, а не тільки на один бік. Коштує прилад значно дорожчий за точковий або лінійний, але він незамінний у професійному будівництві.

Кількість променів та його напрямок – розглядаються інакше. У приладу є ротаційна головка, що обертається. В результаті утворюється ковзна лінія, яка проектується на 360 °. Така лінія може бути не одна. Багато сучасних моделей видають як горизонтальні, так і вертикальні промені.

Допустима похибка – лежить у діапазоні від ±0,1 до ±0,2 мм. Вибирайте прилад з максимально високою точністю. Тоді він не призведе до помилок у показаннях.

Дальність вимірів – мінімум 50 м, максимум 600 м. Прилад призначений для професійного використання великих об'єктах. Тому дальність робіт відіграє велику роль.

Тип живлення - вибирайте прилади з живленням від акумулятора, батарейки доведеться постійно міняти. І зверніть увагу на час роботи на одному заряді. Від 8 до 10 год. буде оптимальним рішенням.

Прилад незамінний під час будівельних робіт: від заливки фундаменту до встановлення точного положення схилів даху. Стане в нагоді під час монтажу підвісної стелі, дверей або вікон.

Додаткові опції, на які треба звернути увагу

Тепер ми знаємо про основні технічні характеристики лазерних нівелірів. А які додаткові опції стануть у нагоді в роботі? Що ще впливає виконання завдань?

Самонівелювання. Прилад реагують на будь-які зсуви від рівного положення і видає сигнал - звуковий або блимання променя. Так користувач розуміє, що необхідно повернути його у вихідне положення. Ця функція зустрічається в багатьох нівелірах, як у побутових, так і професійних. Зазначимо, що корисним буде і можливість відключення опції самовирівнювання. Це знадобиться для побудови розмітки під кутом.

Самовідключення. Якщо ви не використовуєте пристрій деякий час, наприклад, 15 хвилин, прилад просигналізує або відключиться самостійно. Це дозволить зберегти енергію і стане в нагоді, якщо обладнання забули відключити.

Діапазон робочих температур. Чи збираєтеся використовувати прилад поза приміщенням? Тоді зверніть увагу на пристрої, які можуть працювати за різних температур. Стандартним вважається показник від –10 до +40 °С. Так ви можете працювати і в зимовий період.

Пило- та вологозахист. Дізнайтеся про клас захисту пристрою. Адже якщо на вулиці йтиме дощ чи сніг, то прилад має бути надійно захищений. І не тільки від вологи, а й від пилу, бруду та піску. Для професійних нівелірів цей показник повинен бути не нижче за IP54

Нагадуємо, що в нас діють акційні ціни на бензопили. Якщо Ви ще не ознайомилися з ними, то завітайте до категорії бензопил.

А також в продажу є електричні обігрівачі економні - що працюють як взимку на обігрів, так і влітку на охолодження.


Порівняння товарів (0)Кронштейн для лазерного рівня Vitals LA 10

Характеристики Багатофункціональний кронштейн для лазерного рівня. За допомогою цього кронштейна мо..

1 442 грн.

Лазерний далекомір Vitals Professional LD 70

Характеристики Довжина лазерної хвилі, нм635±5 Клас безпеки лазера2 (II) Дистанція вимірювання, м..

1 745 грн.

ЗНИЖКА 10%
Лазерний рівень Procraft LE-2D NEW
Лазерний рівень Procraft LE-2D NEW

Робочий діапазон 10 м Точність нівелювання +/- 0,5 мм/м Робоча температура +5°C.... +35°C Т..

1 275 грн. 1 159 грн.

Приймач для лазерного рівня Vitals Professional LR 1g

Характеристики Робочий діапазон, м≤ 50 Широтно-імпульсна модуляція5:5 Частота приймання, кГц10 Т..

1 961 грн.

Кронштейн магнітний, різьблення 5/8" Sturm 4011-01-01

ХарактеристикиКронштейн магнітний, різьблення 5/8" Sturm 4011-01-01..

426 грн.

ЗНИЖКА 10%
Лазерний далекомір Procraft PLDM60
Лазерний далекомір Procraft PLDM60

Лазерні рулетки - це досить простий в експлуатації інструмент, який завжди показує точ..

1 275 грн. 1 159 грн.

ЗНИЖКА 10%
Лазерний рівень Procraft LE-2D
Лазерний рівень Procraft LE-2D

Лазерний рівень Procraft LE-2D - це прилад з можливістю самовирівнювання. Він дуже простий у викорис..

1 590 грн. 1 439 грн.

ЗНИЖКА 10%
Лазерний рівень Procraft LE-3D
Лазерний рівень Procraft LE-3D

Лазерний рівень Procraft LE-3D призначений для установки рівної розмітки на ..

2 235 грн. 2 019 грн.

ЗНИЖКА 10%
Лазерний рівень Procraft LE-3G
Лазерний рівень Procraft LE-3G

Лазерний рівень Procraft LE-3G - висока точність і мінімальна похибка За допомогою лазерного..

4 380 грн. 3 949 грн.

ЗНИЖКА 10%
Лазерний рівень Procraft LE-4G
Лазерний рівень Procraft LE-4G

Лазерний рівень Procraft LE-4G - це пристрій, який своєму власникові надає можливість максимально то..

4 740 грн. 4 279 грн.

ЗНИЖКА 10%
Лазерний рівень Procraft LE-5D (з зеленим діодом)
Лазерний рівень Procraft LE-5D (з зеленим діодом)

Лазерний рівень Procraft LE-5D (з зеленим діодом) є новою моделлю даної лінії. Пристрі..

2 670 грн. 2 409 грн.

ЗНИЖКА 10%
Нівелір лазерний Sturm 1040-11-AL, 5 променів
Нівелір лазерний Sturm 1040-11-AL, 5 променів

Рівень лазерний Sturm 1040-11-AL розрахований для проведення вимірювань всередині і зовні будівель, ..

3 348 грн. 3 019 грн.

ЗНИЖКА 10%
Рівень лазерний нівелір, 2 площини хрест (зелений промінь) Sturm 1040-02-GR
Рівень лазерний нівелір, 2 площини хрест (зелений промінь) Sturm 1040-02-GR

Характеристики Основні Габарити в упаковці 110 x 80 x 90 мм Вага нетто, кг 0,..

1 956 грн. 1 769 грн.

ЗНИЖКА 10%
Самовирівнюючий лазерний рівень Sturm 1040-16-GR, 16 променів
Самовирівнюючий лазерний рівень Sturm 1040-16-GR, 16 променів

Характеристики Основні Вага, кг 0,7 Гарантія, міс ..

7 332 грн. 6 609 грн.

ЗНИЖКА 10%
Самовирівнюючий рівень лазерний Sturm 1040-12-GR, 12 променів
Самовирівнюючий рівень лазерний Sturm 1040-12-GR, 12 променів

Рівень лазерний Sturm 1040-12-GR розрахований для проведення вимірювань всередині і зовні будівель, ..

7 680 грн. 6 919 грн.

ЗНИЖКА 10%
Тримач до лазерного рівня Procraft LE-3G
Тримач до лазерного рівня Procraft LE-3G

Спеціалізований тримач до лазерного рівня Procraft LE-3G призначений для максимально комфортної робо..

360 грн. 329 грн.

ЗНИЖКА 10%
Штанга 3,6 м для лазерного рівня Sturm 4011-01-36
Штанга 3,6 м для лазерного рівня Sturm 4011-01-36

Характеристики Основні Габарити в упаковці 0,74 0,43 x x 0,38 см Вага брутто..

2 199 грн. 1 989 грн.

ЗНИЖКА 10%
Штатив для лазерного уровня Sturm 4011-01-15
Штатив для лазерного уровня Sturm 4011-01-15

ХарактеристикиШтатив для лазерного уровня 4011-01-15 Sturm предназначен для установки прибора на нео..

945 грн. 859 грн.

ЗНИЖКА 10%
Штатив до лазерного рівня Procraft 5/8
Штатив до лазерного рівня Procraft 5/8

Для того, щоб користуватися лазерним рівнем було максимально зручно, не обійтися без міцного і надій..

600 грн. 549 грн.

Показано з 1 по 25 із 32 (всього 2 сторінок)
Ціна товарів в категорії Лазерні рівні та далекоміри від 360 до 7680 грн.
Лазерні рівні та далекоміри від Карат Електро

РОЗПРОДАЖ інструменту Pro•Carft знижки до -30% Перейти до каталогу ->